Judo Klub Samobor

Senior European Judo Cup Dubrovnik 2021

Helena Vuković srebrna na Europskom kupu!!!

Jučer i danas u Dubrovniku se održavao Europski kup za seniore. Na natjecanju je sudjelovalo preko 280 natjecatelja, a naš klub imao je jednu predstavnicu, Helenu Vuković. Helena je odlično otvorila natjecanje protiv Njemice KRAUSE. Dominirala je od početka borbe, bacila je ippon seoi nage za wazari te natjerala Njemicu na tri kazne i tako prolazi u polufinale.

U polufinalu ju čeka vrlo raspoložena Talijanka GHETTI. U ovoj borbi, Helena se pokazala kao spremnija natjecateljica, a Talijanka ne nalazi rješenja za Helenin gard i dobiva tri kazne čime Helena pobjeđuje i ovu borbu i ulazi u finale.

Finalnu borbu protiv Francuskinje BASTAREAUD, Helena dobro otvara, ali nedostaje joj odlučnosti kod izvođenja kontra bacanja pa protivnica preuzima kontrolu i baca Helenu na ippon čime Helena završava na drugom mjestu.

Photographer: Tino Maric, European Judo Union
Photographer: Tino Maric, European Judo Union

Bravo Helena!!

Andreja